| Andreid10s a întrebat:

Salut, sunt baiat, am 18 si as dori sa imi fac suvite argintii, din cate am citit pe internet trebuie sa folosesc si vopsea si decolorant.Precizez ca am parul castaniu. Intrebarea mea este ce procent de oxidant trebuie sa folosesc pentru decolorant?
Vopsirea o sa o faca matusa mea, pentru ca ea si-a mai facut si nu doresc sa dau 100 de lei sau mai mult la un specialist.
Multumesc happy
PS daca mai aveti ceva sfaturi in plus, va rog!

1 răspuns:
| Sarrya a răspuns:

Pai depinde si de parul tau, daca are porozitate scazuta sau ridicata, daca ai fir subtire sau gros. dar poti incerca un oxidant mediu si sa aplici tu doar pe o suvita mica din par, sa vezi cum reactioneaza.