| Consumptive a întrebat:

Am parul castaniu, vopsit de o saptamana si as dori sa mi-l decolorez peste o saptamana pentru ca nu-mi place de nicio culoare.Va avea un efect decolorantul sau sunt vopsita prea de curand? Vreau mai apoi sa il aduc la o nuanta de blond inchis auriu saten deschis, ceva in genul: http://i.imgur.com/8tDOy.jpg
Folosesc masti home made si nu numai, deci voi avea grija ca parul sa isi pastreze cat de cat textura.
Problema e ca am citit articolul acesta: http://moda.diva-star.ro/2009/12/par-decolorat.html care m-a pus pe ganduri.
Fetelor care ati avut parul inchis la culoare si v-ati decolorat, ati avut parte de un rezultat pe masura asteptarilor, sau ati avut parte de surprize?
Nu ma voi duce la cine stie ce salon profesionist pentru ca nu am asa ceva in oras...din cate stiu.
Optional: Aveti idee cam cat ar costa decolorarea plus vopsirea(probabil plus cateva suvite) unui par de aceeasi lungime ca a fetei din imaginea postata? Eu am facut cateva calcule, doar ca erau pe pagini a catorva saloane profesioniste si preturile se incadrau intre 100 si 300 de lei. Oricum ma voi duce acolo cu in jur de 150 de lei, dar ar fi ok daca as sti cat de cat pretul.
Sunt hotarata sa imi fac schimbarea inaintea inceperii liceului.
Chiar apreciez parerile voastre si am nevoie de ele inainte de a pune in aplicare ce mi-am propus.
Multumesc anticipat!
Funda pentru un raspuns detaliat ce va cuprinde raspunsurile pe care le caut...asta in cazul in care vor aparea intrebari de genul. :)

1 răspuns:
| haineadidasitari a răspuns:

Pe haine adidasitari.ro