| anonim_4396 a întrebat:

Sunt băiat și am 21 de ani.Imi urăsc părul de pe picioare si vreau sa scap de el; dacă nu de tot, atunci sa-l raresc.Ma fac cu aparatul de ras de 6 ani și acum e foarte mare.Stiu, am procedat greșit, dar faptul e consumat.Azi o sa ma fac iar cu aparatul de ras ca sa scap de el.Intrebarea mea este: după ce va creste, ce metodă imi recomandați pentru a-l rari? Si cat trebuie sa creasca? Repet, acum e foarte lung și des, gros nu.

Răspuns Câştigător
| Rox1234 a răspuns:

Pai 2 saptamani dupa ce l ai ras, asteapta sa creasca. Si poti merge la un salon la o cosmeticiana sa te epileze cu ceara calda. Eu ca fata cu asta ma fac happy in timp firul de par se rareste pentru ca smulgi firul de par si dureaza cateva saptamani pana creste iar. E putina durere dar eu cred ca rezisti daca rezistam noi fetele happy

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lasă-l așa, e mai "pe natural". Nu cred că deranjează pe nimeni - caz în care, nici pe tine

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Epilare definitiva cu IPL/SPL, poti folosi si aparatele IPL de uz casnic. Faci cate sedinte consideri tu necesar.