Întrebare recomandată | Sanda a întrebat:

Sunt baiat si in ultima perioada am observat ceva la unghiile mele. Mi-au aparut niste pete albe. Nu stiu ce sunt si nici cum pot scapa de ele. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Noi credem că e din cauză că o faci prea rar

| Violleta2022 a răspuns:

Petele albe de pe unghii simbolizeaza ca ai lipsa de calciu in corp. O suplimentare zilnica, pentru 3-6 luni cu: Calciu si Vitamina D3, va face ca corpul tau sa-si revina si sa ajunga la normal.

| AwGenetix a răspuns:

E grav. fugi la doctor.
ai rămas fără calciu.

| elleelena852 a răspuns:

Se întâmplă și la fete, ai lipsa de calciu în organism. Poți să iei suplimente sau să iei calciu din alte surse: lapte etc.
Vorbeste cu mama ta, ea sigur stie ce sa faca cand ai lipsa de calciu in organism happy

| Eugen80 a răspuns:

Petele mici albe raman daca te-ai lovit la degete si dupa ce a crescut unghia se vede acea pata.
Daca sunt multe si fara nici o explicatie, fa-ti niste analize la doctor si o sa-ti spuna ce iti lipseste din corp pentru unghii ok.