| DangerF a întrebat:

Sunt baiat si ma as vrea sa-mi cumpar un hanorac roz (hoodie gen fara fermoar) niste pantaloni gri de trening si adidasi albi. Are ceva daca ma imbrac asa si sunt baiat? Par ceva fuckboy sau cv de genu? No hate pls. Vreau pareri si de la fete daca se poate

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Moda a evoluat, acum sunt prezentate modele masculine in fuste ciudate, pe ideea sa te tina minte lumea.

Insa, la tine, va trebui sa treci peste "vederea" mai traditionalista a parintilor, familiei poate vecinilor, etc.

Poti sa o faci, dar e posibil sa te alegi cu apelative gen gay, popo si altele din gama.

Si pentru ce? Ca sa porti un roz aiurea...

E o alegere, pe care, desi as putea-o lua, eu nu as face-o. Haina o poti schimba, dar impresia lumii despre tine mai greu.

Si treci zilnic prin fata acelorasi persoane...

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

"Salut! Sunt baiat si ma as vrea sa-mi cumpar un hanorac roz" - bai, nu vad nici o problema, insa e necesara o mica operatie in prealabil. Se cheama CASTRARE, in p*&a mea!

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu e tocmai o tinuta pentru un baiat (sigur ca fiecare se imbraca cum vrea dar stii ca oamenii te percep intr-un anumit fel). Daca nu e roz bombon merge

| RKBlue a răspuns:

Fuckboy e un baiat caruia ii place sexul dar numai se foloseste de fete.
Cred ca voaiai sa zici gay(hey, poate ma insel laughing )
Fiecare trebuie sa poarte ce ii place, cand ii place(limita decentei, desigur)
Am la liceu colegi care poarta roz, sau se imbraca in haine complet albe sau poarta haine mai ciudate si nu are nimeni treaba cu ei(in afara de profesorul de mate, dar el e un dick)

| Denisa0954 a răspuns:

Dacă genul asta te prinde si iti place, eu ca fata n as avea nimic impotriva sau sa mi se para nu stiu cum un băiat care se îmbracă în genul asta

| iamprettybored a răspuns:

Nu hainele de fac fckboi, ci comportamentul tău? Îmbracă-te cum vrei, atâta timp cât rămâi o persoană decentă (despre caracter vorbesc)

| CatalinB11 a răspuns:

Faptul ca fetele trebuie sa poarte roz si baietii albastru reprezinta un standard informal impus de societate. Gandeste-te ca in natura, unui flamingo mascul nu ii este rusine sa fie roz. Bafta!

| Anonim1447799 a răspuns:

Hey, dacă asta este stilul tau și te simti bine in hainele pe care le porți nu ar trebui sa îți pese de ce zic cei din jur, fi tu! Nu încerca sa te schimbi pentru nimeni. Nimeni nu are dreptul sa te judece după cum te îmbraci