| bogdan1103 a întrebat:

Salut! Sunt din Timisoara si doresc sa scap de anumite haine din garderoba mea pe care nu pe mai port. Care second handuri pe care le cunoașteți cumpara haine de la persoane fizice? Deocamdată am fost refuzat de textil house din centru si de un alt second hand de pe calea bogdanestilor. Dau funda!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici un magazin second hand nu cumpăra haine decat de la firme autorizate au ei furnizorii lor din Anglia Germania etc, hainele tale care nu le mai porti le dai degeaba de pomană sau le arunci la gheenă

| RAY a răspuns:

Eu pe olx am vândut că aveam alergie

| dullcat a răspuns:

Buna.Niciunul.Magazinele sh cumpara haine aduse in baloti de peste mari si tari, cu pret destul de mic pe kg, ca apoi sa le vanda la bucata sau tot la kg, mai scump, evident.

Daca vrei sa nu ajunga la gunoi le poti vinde tu (de exemplu, am observat ca tot apar multe pagini insta cu haine sh) sau le donezi la ong-uri.

| bogdan1103 explică (pentru dullcat):

Aa, te referi la pagini de resell? Daca da, atunci nu stiu dac as avea succes. Acolo se vand mai mult haine de hypebeast cum ar fi Jordan, Bape, Supreme, The North Face, etc. Eu vreau sa vand niste blugi din zara si niste tricouri puma care mi-au ramas mici.

| dullcat a răspuns (pentru bogdan1103):

Pai sunt si care vand din propriul dulap, sunt care iau de la second hand haine normale si le vand, nu neaparat de firma, deci solutii gasesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degrabă le-au putea dărui oamenilor sărmani. Mergi pe la biserici, acolo sunt oameni nevoiași care au nevoie de ele.