| bau0217 a întrebat:

Sunt instrumentist și în momentul în care cant îmi transpira mâinile abundent. Știți vreo soluție pentru aceasta problema? O crema de mâini sau ceva de genul ăsta? Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Transpiratia excesivă a mîinilor sau a picioarelor este cauzată de o boală, incearca sa te dai cu o pudră de talc pe mîini, dar trebuie sa faci niste analize sa vezi cauza acestei transpiratii, ti se intimplă des? Ai diabet? sau din cauza nervilor pot fi declansate transpiratiile, ce varsta ai?

| bau0217 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cu siguranță motivul pentru care îmi transpira mâinile sunt emoțiile, efortul pe care il depun si desigur caldura, cel putin in aceata perioada a anului. Este o problema pe care o am pe scena, deci nu cred ca e vorba de vreo boala. Eram curios dacă exista vreo soluție pentru a preveni acest lucru.

| alex495 a răspuns:

Eu am vazut la orchestrele mari/fanfare etc poarta niste manusi albe. Foarte probabil de la emotii iti transpira, nu ai incredere in tine, in caz ca nu reusesti sa scapi de asta puneti manusi albe de piele ( asa am vazut eu). In fine, tu la ce instrument canti?