| teodora_1573 a întrebat:

happy Sunt o fata de 14 ani si am banchetul in curand. Mi-am luat deja o rochie neagra de la Mango, lunga cat pana de asupra genunchilor. Nu stiu cum sau daca sa o accesorizez, iar in privinta papucilor sunt total confuza. Mi-as dori niste papuci cu toc dar deja am 1.73 si nu vreau sa fiu prea inalta sau sa imi fie incomozi papucii. Ma gandeam la niste tocuri albastru electric. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Multumesc. big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca chiar nu vrei sa fii prea inalta si daca nu vrei neaparat sa iti iei tocuri poti sa iti iei niste balerini happy. In privinta accesoriilor depinde la ce te referi [cercei, bratari, lanturi, inele]in fine oh go on eu daca as fii in locul tau mi-as lua o pereche de cercei un lant ceva si o bratara si un inel mai finut nu cred ca m`as incarca prea tare happy. Sper ca ti-am fost de folos. Succes si distractie placuta la banchet >:d

5 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Firstly, esti prea tanara pentru vestimentatii dintr-o bucata. Ai 14 ani, nu 18, alea sunt facute sa-ti evidentieze formele, iar la 14 ani, nu vad ce forme ai avea pe langa o fata de 18-20 ani.
Anyway, la aceasta rochie merg niste sandale, cu toc (2-3 cm, toc subtire) cu bretele, sclipitoare!

| Romancutza a răspuns:

Ar fi perfect, rochie nearga cu pantofi cu tocuri(mai ales albastru elecric). Mai ai sa-ti aranjezi parul si machiajul si vei arata perfect.

Mult succes!

| DeeaNegrea a răspuns:

Ai uitat sa specifici daca rochia este mulata sau nu...pentru ca daca este poti sa iti iei niste pantofi cu platforma, iar daca nu merg niste sandalute.
Cat despre acessori poarta un lantisor daca rochita e decoltata sau nite bratari daca nu este.Ai ceva poze aici:

http://cms.arond.ro/......ofi_16.jpg

http://www.flu.ro/files/articles/81/3919/files/sandale.jpg

http://img.kudika.ro/......898203.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai teo bai. eu sunt complet bata in materie de fasion, deci nu te baza pe sfatul meuwinking