| RockerGirl a întrebat:

Heei, am nevoie de un sfat. In curand am banchetul de sfarsit de clasa a 8-a si am nevoie de niste pareri in legatura cu tinuta pe care am ales sa o port. Am o rochie neagra, cu ceva danteluta, nu e foarte sofisticata, putin deasupra genunchilor, si cum eu nu stiu sa merg pe tocuri, mai arat si urat si nici nu le suport, m-am gandit sa port tenisi si ciorapi din aceia lungi pana la genunchi. Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La rochie, teniși și ciorapi până la genunchi? Deja pentru mine este mai mult decât oribilă!
Mergi pe un ciorap dres, subțire, fin, cu lycra în el, un pantof comod cu toc jos. Peste ani când ai să te uiți la poză o să te închini cu ambele mâini dacă alegi varianta ta!
Distracție plăcută.
Pa, pa.

| RockerGirl explică (pentru Legiuitoarea):

Si daca mi-as lua pantofi cu toc numai pentru pozele de la inceput, iar restul serii sa ma schimb in tenesii cu ciorapi, ar fi ok?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru RockerGirl):

Bună.
Dar nu trebuie să îți iei pantof cu toc, ci unul cu talpă obișnuită.
Exclus teniși!
Pa, pa.

| OaiaNinjalău a răspuns:

Ar fi o tinuta faina, acum depinde si de stilul tau, daca esti gen fata de gasca/strada ti s-ar potrivi de minune.

| mimi1489 a răspuns:

Hei fiecare are stilul lui si doar vrei sa te tina minte colegii asa cum esti tu, nu ca o alta persoana.Si eu sunt tot in a 8-a si o sa port tot tenisi la banchet si stii ceva o sa faci o impresie buna, fiindca nu iti e frica sa arati cine esti.

p.s. nu uita sa te simti bine in pielea ta toata seara! nu ai de ce sa iti faci griji!