| Grisinica a întrebat:

Sunt putin complexata. Am picioarele lungi si subtiri, plus ca mi s-au si bronzat putin. Oare cand voi purta shorts, fuste, etc.(acum ca a venit vara), vor rade ceilalti de mine, sau voi arata nasol? Eu una imi urasc corpul, am 1.72 si 49 kg., am mereu impresia ca se uita cineva urat la mine, si intotdeaua ma compar cu celelalte. (acum sa nu imi spuneti ca sa imi accept corpul la-la-la). Am nevoie de parerea voastra! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| andreicod a răspuns:

Buna! Esti intr-adevar foarte slabuta pentru inaltimea ta. Multe isi doresc picioare subtiri si tu te plangi? Pffff...
Daca simti asta ca pe un defect, incearca sa corectezi din imbracaminte. Trebuie sa ai in vedere cateva reguli simple:
1. Nu purta fuste largi/drepte/conice care se termina la jumatatea coapselor. Ori scurte de tot sa se vada piciorul intreg, ori pana la genunchi sa se vada doar gambele. Daca ai picioarele subtiri fustele cu taietura pe coapse o sa evidentieze si mai mult golurile.
2. Evita tocurile inalte (in cazul tau se pot purta doar la rochii fff scurte si stramte)
3. Evita pantalonii evazati (vor evidentia si mai mult coapsele subtiri)
4. Daca porti fusta scurta, nu o asorta cu un top foarte stramt, te va face sa pari si mai lunga. Incearca sa ai ceva larg/bufant si sus.
5. Fustele si rochiile cu imprimeuri mari (flori colorate mari sau dungi late orizontale, motive geometrice mari) te vor face sa pari mai grasa fiindca dau mai mult volum happy

7 răspunsuri:
| missReckless a răspuns:

Siiiincer, eu as ucide ca sa am picioarele lungi si subtiri!

| mikywhiteangel a răspuns:

La 1.72 si 49 kg ai silueta de fotomodela, pe bune. Cred ca oamenii se uita la tine asa deoarece, da, esti putin iesita din comun, dar nu in sensul rau. Si cred ca ti-ar sta foarte bine cu fusta scurta deoarece picioarele lungi sunt chiar o calitate, slabe sanse sa rada cineva de tine.Si daca cumva, vreo fata mica si indesata rade de tine o face din rautate, multe si-ar dori sa arate asa. Si eu ma uit putin mai insistent la fetele inalte si slabe, intrebandu-ma de ce merg pe strada si nu pe Catwalk...

| seby005 a răspuns:

Dupa cum te descri esti 99% perfecta, trebuie sa fi mandra de tine, picioarele lungi sunt extraordinare chiar si mai subtirele uffffffff.pa ceau

| frida0purple a răspuns:

Si eu am 1.72 si 50 kg. eu ma chinui sa ma ingras, pentru ca am genunchii cam aiurea si vreau sa nu se mai vada asa tare, dar imi place faptul ca am picioarele lungi si da, primesc complimente pentru corpul meu chiar daca eu nu sunt in totalitate multumita de el.

| DeepEyesClaudia a răspuns:

Eu am tot 1.72, vreo 47 de kile si am 16 ani. Sunt multumita fiindca am fost si mai "scobitoare" de atat (desi mi-e destul de greu cu sutienul, ca am sanii mici, dar asta ar fi singura problema.) Sincer, nu cred ca se uita cineva urat la tine, cel putin eu primesc complimente cu privire la "silueta" mea laughing Ai noroc ca poti purta ce vrei fara sa-ti iasa suncile (scuzati cuvantul) pe afara.

| Daniela89 a răspuns:

Ce varsta ai?

| dia5 a răspuns:

Si eu aveam o problema din asta laughing eu am 18 ani, 1.74m si 54kg si tot ma plangeam ca sunt prea slaba si ca am picioare lungi si subtiri pana intr-o zi cand mi-am dat seama ca intr-o lume unde 80% din oameni doresc sa slabeasca eu sunt printre cei 20% fericiti big grin nu-ti fa griji. poarta fuste scurte, pantaloni scurti, rochite etc. daca nu le porti tu...cine sa le poarte? fetele la 80kg? big grin