| bloonduta a întrebat:

Imi este foarte rusine sa scriu asta...dar as vrea sa aflu si parerile voastre.Eu am picioarele in X si sunt foarte foarte complexata! Nu prea vad fete cu picioarele asa si chestia asta ma face sa ma simt urata! Vreau si eu sa port fuste scurte si rochite dar imi este foarte frica sa nu rada lumea de mine sau sa imi puna porecle dar va rog sa ma credeti ca vreau si eu sa port fuste scurte si sa nu ma simt aiurea! Am fost si la psiholog dar nu a reusit sa ma faca sa inteleg.Am vazut si fete care au celuluita sau care nu au picioarele lungi dar care tot poarte fuste dar mie imi este rusinecrying.Voi ce credeti pot sa port fuste scurte la picioarele mele? Tin sa spun ca sunt foarte geloasa pe fetele cu picioare frumoase si vreau si eu sa port fuste asa ca ele!crying

9 răspunsuri:
| MirelaC a răspuns:

Helau
si eu am picioarele in xrolling on the floor)
cand merg se apropie mai mult la genunchi laughing)
suntem x-atelaughingsmug
bai..nu e nicio problema; nici mie nu pot sa spun ca-mi plac la nebunie.dar altele nu am.
ma gandesc de foarte multe ori la fotomodelele alea super slabe si cand vad ce picioare au 8-x, ma linistesc. unele dintre ele au niste picioare foarte strambe si uite ca lumea nu mai zice nimic de ele.
eu zic sa nu-ti mai faci problemebatting eyelashes
tai taai

| Katakimiku a răspuns:

Eu le am in /\ si nu ma supar... chiar daca au ras unii de mine, m-am uitat la fotomodele si ele le au tot in X sau /\ deci nu fi suparata...winking

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Pana acum a ras cineva de tine? Si eu am foarte multe probleme, de care lumea rade si da, ma simt putin cam prost, dar pana la urma de ce sa ma simt prost?! Ei sunt perfecti?! De exemplu ieri a ras de mine un tampit de la mine din clasa pentru ca am par pe maini, asa si?! Mentionez ca el e tuns asa ''frumos'' cu bretonel ca pe vremea lui Ceausescu si isi face creasta de cocalar cu toata cutia de gel. Observi? Tu trebuie sa te simti bine asa cum esti pentru ca nimeni nu e perfect. Data viitoare cand cineva rade de tine, intreaba-i: Tu esti perfect/a? Nu are rost sa te rusinezi. Daca iti doresti cu adevarat sa porti o fusta de ce sa nu porti? Trebuie sa te simti bine, pentru ca e problema minora, asa ca poarta fustele sanatoasa happy.

| Darkmagic a răspuns:

Tu vrei sa porti fuste scurte pentru tine, ca sa te simti tu bine, sau ca sa-ti admire ceilalti picioarele? happy
Pai... happy Incepe prin A CREDE tu insuti ca AI picioare frumoase, indiferent ca sunt "in x" sau in W. happy
E o problema de incredere in propria-ti persoana, si ai identificat-o singura cand ai dat exemplul fetelor cu picioare mai scurte si celulita, "Ele pot", tu de ce nu? happy
Vine vara Softly, deci poarta cat vrei tu fustele si pantalonii scurti, impune-ti un lucru: Ca te simti tu bine in ele, nu ca trebuie sa le porti pentru ochii altora. happy
Raspunde-le prin glume celor care ar incerca sa-ti puna o "porecla", si fii convinsa ca se vor gasi destui baieti care sa te admire in fustele tale scurte. happy

| bloonduta explică (pentru Darkmagic):

Nu vreau sa port fuste scurte ca sa imi admire altii picioarele dar chestia e ca mai toate colegele mele poarta fuste iar eu doar pantaloni si ma simt ca un baiat.Mie imi este frica sa nu rada colegii de mine sau sa faca glume proaste.

| Darkmagic a răspuns (pentru bloonduta):

Nu pleca de la inceput cu gandul ca forma picioarelor tale o sa genereze glume proaste. Poti intoarce oricand glumele alea, raspunzand tot printr-o gluma.
Impune-ti faptul ca ai picioare frumoase, daca tu crezi asta, increderea o sa vina de la sine. Eu cred ca ai picioare frumoase, iubesc picioarele "in x", fa-o si tu! happy
In mod real, se prefera o fata cu picioare fine, in x, z sau q, in locul uneia cu celulita. happy

| Bittza a răspuns:

Scumpo daca iti doresti asa mult sa porti,, poarta!

De ce iti pasa ce zice lumea? stai cu lumea in casa? iti da lumea sa mananci? NU cred!

Asa ca gandeste-te un pic thinking toti avem o problema,( mai mica sau mai mare) asta ne face diferiti, dar nu inumani!

Si eu am o problema ..am pielea prea alba si nu pot sa ma bronzez straight face am incercat la solar cu sedinte regulate, am stat o vara intreaga la piscine ..si nimic! Si port fuste cu cea mai mare placere cu toate ca se uita lumea ciudat. eh si? Cui nu ii face placere sa vada, sa intoarca capul!

Ce incerc sa iti zic este sa nu ai nici o retinere, e o tara liberawinking nu dai in cap la nimeni daca iesi afara in fusta!

Traieste-ti viata pentru ca e scurta!

| alexandracoroi a răspuns:

Hello! draga mea..totul vine din interior! cel mai important este sa te simti tu bine in pielea ta apoi sa te intereseze ce cred altii. si eu eram putin complexata de cum arat. acum cativa ani am luat cateva kg in plus si dupa ce ca eram putin "gogosica" mai sunt si mica de inaltime..tot ce imi cumparam venea ca naiba...si asa am inceput sa-mi fac haine pe welovecouture. mi le fac pe comanda dupa masurile mele..chiar de curand mi-am achizitionat o superba fusta lunga..cu un imprimeu floral de vis..chiar asa poate ar trebui sa incerci sa porti si tu fuste lungi.e un must have sa stii. te pup si capul sus!

| alexandracoroi a răspuns:

Hello! draga mea..totul vine din interior! cel mai important este sa te simti tu bine in pielea ta apoi sa te intereseze ce cred altii. si eu eram putin complexata de cum arat. acum cativa ani am luat cateva kg in plus si dupa ce ca eram putin "gogosica" mai sunt si mica de inaltime..tot ce imi cumparam venea ca naiba...si asa am inceput sa-mi fac haine pe welovecouture. mi le fac pe comanda dupa masurile mele..chiar de curand mi-am achizitionat o superba fusta lunga..cu un imprimeu floral de vis