| Iremc29 a întrebat:

A încercat careva Rhino Correct sau metoda,, Fără bisturiu"? Mai știți alte metode nedureroase de îndreptarea cocoșei de pe nas? Ați încercat rinoplastia? Dacă da, îmi puteți spune cum v-ați simțit după?

5 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Rhino correct e o prostie. Nasul e format din cartilaj si nu ai cum sa il modifici daca iti pui o chestie care te strange pe el, poti sa stai cu ala si 1 an ca nu se va intampla nimic, iti strici doar pielea nasului.
Daca ai o cocoasa pe nas nu e cazul sa apelezi la operatie. Este o metoda minim invaziva cu botox. Poate suna aiurea dar sa stii ca chiar ajuta. Ti se injecteaza o cantitate deasupra cocoasei astfel incat nasul sa se umfle oarecum in acea zona, cocoasa nu se va mai vedea. Procedura trebuie refacuta o data la fiecare 6-3 luni pentru ca atat dureaza efectul de botox, dupa incepe sa se dezumfle.
Poti afla mai multe despre procedura daca dai un search pe google. happy

| Iremc29 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Este diferită de metoda,, Fără bisturiu"?

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru Iremc29):

Da. E minim invaziva, se folosesc doar cateva intepaturi cu acul la nivelul nasului.
Sper sa mearga link-ul
https://m.youtube.com/watch?v=TEdOXgJdkDo

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru Iremc29):

Stai, acum am citi ca ai scris metoda fara bisturiu. Nu stiu in ce consta

| Randomkid a răspuns:

Buna. Eu am facut acum 2 ani rinoplastie. E destul de ok, am fost internata o zi in spital. Mi-a plăcut ca dupa operație puteam sa respir direct pe nas si nu am sângerat prea mult. Am stat cu acel bandaj pe nas cam 2 săptămâni si in timpul asta nu am avut dureri. Dar in primele zile am avut ochii cam vineți si umflați.