| boghyk a întrebat:

Acum 2 zile mi-am cumparat o pereche de papuci,si prin fiindca sunt foarte norocos, un prieten a dat din greseala cu piciorul intr-un corector desfacut care a ajuns pe papucii mei.Acuma am o dunga alba pe unul dintre ei.E material textil. Aveti idee cum pot scapa de acea pata?
Am incercat cu o perie cu sapun si apa calduta, si i-am bagat si la masina de spalat...nici un efect. Daca stiti va rog sa ma ajutati.Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Incearca cu diluant pentru lichid corector--- se gaseste in papetarii.Introdu in pantof o laveta absorbanta; picura diluant pe pata; lasa-l sa actioneze; freaca cu o periuta (de dinti). Repeta operatiunea, in caz ca pata de lichid corector nu a disparut.

| paulthegame a răspuns:

Dai cu acetona merge