| SoferTir a întrebat:

Am 12 ani jumate si 1.65,sunt baiat. Aprox asa cam ce inaltime voi avea cand ma voi opri din crestere? Tatal meu are 1.70 si mami la fel.

2 răspunsuri:
| tincurobert a răspuns:

Pai inaltimea la baietii se calculeaza astfel: (inaltimea mamei+13+inaltimea tatalui)/2 cu o eroare de 10 centimentri. Daca vei face calculul vei afla ca vei inaltimea finala va fi intre 1, 66 si 1, 86

| Xcrivis a răspuns:

Depinde ce faci, de ex daca dormi mai mult cresti mai repede, sau nu stiu de ex eu ca sa ma inalt stateam agata si 30 de in de bara din fata blocului laughing