| rin85600 a întrebat:

Salut TPU! Am 14 ani si pana acum nu am avut probleme cu tenul meu, insa acum doua zile am observat 2 bubite rosii pe fata (erau pete la inceput, acum sunt ca niste bube) care mi-au aparut pe fata. De atunci si pana ieri s-au inmultit si am peste 8 pete/ bube din alea pe fata. De la ce ar pute sa fie si cum fac sa scap de ele? AJUTOR!

1 răspuns:
| user11080601008 a răspuns:

Daca sunt bube, nu cosuri, ar trebui sa faci o programare la medicul dermatolog, sa explici situatia si te va consulta apoi vei urma un tratament sub forma de diagnostic. nimeni nu poate stii cu exactitate ce anume s-a intamplat, decat medicul care se ocupa cu astfel de cazuri.