| DanielAraft34 a întrebat:

Salut TPU. Am 19 ani si de la 17 ani a început sa imi crească par pe spate si pe umeri. Din cate am auzit nu prea sunt sanse sa scapi de el definitiv, asa ca m-am gândit sa imi cumpar un epilator cu laser. Asa ca am hotărât sa va intreb daca sunt eficiente si daca merita sa dau bani.
Ma gândeam sa imi cumpar unul asemănător cu acesta.
https://www.otto.de/......341688400/

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti daram visul, dar nu exista epilare definitiva.
Fiul meu a avut un aparat de 2000 de dolari acasa care a fost ineficient pentru el. A hotarat dupa aceea sa apeleze la profesionisti unde au avut 12 sedinte cu laser, la cabinet dermatologic scump si pana la urma parul tot a crescut.
Cat au fost sedintele luna de luna, era fericit ca a scapat de par, dar imediat cum s-au terminat a reinceput sa creasca, la fel de mare ca inainte.
Parul creste hormonal, influentat de mostenirea ta genetica de la tata si hrana ta zilnica, de unde isi ia vitaminele si mineralele.

1 răspuns:
| Diana1306 a răspuns:

Buna! Mi-am luat de curand un epilator cu laser si sunt multumita de el. Desigur, epilare definitiva nu exista, insa, un epilator in casa omului este eficient. Eu mi-am comandat de pe acest site epilatorul care a ajuns repede si in stare buna. https://www.gardianul.ro/......-cu-laser/
Sper ca am reusit sa te ajut.