| Visrass a întrebat:

am 21 de ani si inca nu am barba, cateva fire pe obraji, la barbie si mustata este foarte vizibila... vreau sa imi creasca barba deasa si neagra, toti predecesorii mei au barba si nu inteleg de ce eu la 21 de ani nu am ...intrebarea este : ce trebuie sa fac pentru a-mi creste barba foarte rapid si sa se indeseasa? o sa ii fiu foarte recunoscator celui care ma ajuta! revin si cu FUNDA dupa ce o sa vad ca imi da rezultate!

3 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Testosteronul este responsabil cu parul de pe fata si corp. Barbieritul zilnic irita pielea si nu cred ca da rezultate.

| SkyPilot a răspuns:

Cea mai buna metoda este barbieritul zilnic. Iti cumperi Gillette din cele cu lame multiple si te barbieresti zilnic cat mai aproape de piele, inclusiv in weekends. In circa 3 luni ai ce vrei.

| OoBunnyoO a răspuns:

Intr-adevar, barbieritul zilnic nu te va ajuta.
Este posibil sa iti creasca mai tarziu.
Insa daca nu creste, poti cere o consultatie la endocrinolog si niste analize de sange pentru a verifica nivelul de testosteron pe care il ai in sange. Daca ai prea putin, asta s-ar putea sa fie problema.