| Roby299 a întrebat:

am o intrebare, îmi puteți spune și mie cum as putea sa ma ingras? Momentan am 56 de kg și as vrea sa ajung la 65 de kg. Va rog fără răspunsuri banale.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa consumi mai multe grasimi, grasimile ingrasa cel mai rapid, 100 de grame de grasimi =900 de calori plus ca se depun rapid ca tesut adios, nu consuma dulciuri,fast food,sucuri,pizza,patiserie,consuma peste gras, ulei de masline extra virgin, alimente sanatoase bogate in grasimi, carbo, proteine, ce varsta ai?

| Roby299 explică (pentru RAY):

17 ani

| RAY a răspuns (pentru Roby299):

Ai putea face culturism

| Roby299 explică (pentru RAY):

Nu ma atrage sincer, fac sport, fac dansuri breakdance nu e ca nu fac sport deloc

| RAY a răspuns (pentru Roby299):

Consuma multe din astea https://www.harpersbazaar.ro/......-in-dieta/

| Violleta2022 a răspuns:

Mancand! Dubland cantitatea de mancare, fiindca alta metoda de ingrasare nu exista.

| Roby299 explică (pentru Violleta2022):

Asta nu e adevarat, mananc de 5 ori pe zi și mananc și noaptea și tot degeaba, ma ingras foarte greu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roby299):

Daca manci insuficiente calorii poti manca si 10 mese pe zi, ca nu vei asimila nimic.
Apoi, mancatul des este o alta problema, fiindca corpul nu face provizii, stiint ca-i aduci mancare tot timpul, el arde incontinuu.
Este suficient 3 mese pe zi, dar cel putin 1500 de calorii la fiecare masa.

| eckblume a răspuns:

La mine nu a functionat sa mananc mai mult. Doar cu vitamine am reusit sa iau in greutate. Am luat centrum. Mai poti lua calciu cu D3 si magneziu. Nu iti recomand sa bei sucuri acidulate. Fac mai mult rau organismului.
Sa ai o dieta echilibrata, sa bei apa si sa dormi suficient.

| Anonima163333 a răspuns:

Bună! Mănâncă mult seara.Nu trebuie sa exagerezi cu fast food-ul, dar poți manca mai multe fainoase sau grăsimi. Oricum nu exagera cu astea.Trebuie sa mănânci echilibrat în continuare. Fa sport.Bea apa.

| Reghqen a răspuns:

Mănâncă grăsimi, grătare, fructe, legume, ia potasiu și magneziu să îți vină foame, mănâncă tot din farfurie, iar dacă mai poți mai mănâncă încă una.
Cu activitatea fizică, dacă pui masa musculară o să pui câteva kg de mușchi happy

| DanaDaniellllla a răspuns:

Creste aportul de carbohidrați din alimentație

| DanaDaniellllla a răspuns:

Carbohidrați nu înseamnă pâine și paste, ci verifica nivelul de carbohidrați pe care îl au alimentele ( gen brânzeturi, legume, fructe, semințe etc) și creste aportul considerabil de carbohidrați. Nu te alimenta cu dulciuri și grăsimi degeaba că nu te ajută să te îngrași, ci doar îți cresc colesterolul.

| Addaaa14061 a răspuns:

Mda ...imagineaza-ti ca eu am 1, 77 inaltimea si 54 kg mananc foarte mult dar degeaba ...la mine nu se pune grasimea.

| Reghqen a răspuns (pentru Addaaa14061):

Tu ai probleme cu tiroida, nu e normal să mănânci mult și să nu iei deloc în greutate. consultă medicul de familie.

| Addaaa14061 a răspuns (pentru Reghqen):

Trebuie sa ma operez

| Reghqen a răspuns (pentru Addaaa14061):

Așa ți-a spus medicul?

| Addaaa14061 a răspuns (pentru Reghqen):

Da ...altcv nu am ce sa fac...dar eu nu ma plang sunt ok asa cum sunt

| Reghqen a răspuns (pentru Addaaa14061):

Aia contează, ok nu prea ești ar trebui să ai undeva pe la 60-65 kg, în fine contează să te apreciezi tu, asta e important.