| Andreea99009 a întrebat:

Asa...deci vreau raspunsuri concrete. Dau funda!

Cum as putea sa fac sa ma ingras 3-4 kg? Eu nu pot spune ca suns slaba rau,dar totusi mai am putin pana sa ajung la greutatea adecvata varstei mele.

Faza e ca eu mananc destul, dar tot nu ma ingras. Si chiar daca vreau sa mananc mai mult nu pot.

Cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Te rog spune-mi cati ani ai! Ca si eu avem astfel de probleme si s-a rezolvat de la sine. Zimi cati ani ai!

| Andreea99009 explică (pentru zurick):

Am 14 ani

| zurick a răspuns (pentru Andreea99009):

Uite nu cred ca e o problema asa de mare ca esti foarte slaba asa cum zici tu...Sincer,aveam acelasi problema, parca eram un bat, dar cum sa-ti explic ca mi-a trecut de la sine si am mai luat in greutate (nu-s grasa dar acum am greutatea perfecta), cel putin am mai luat in greutate eu cam de cand mi-o venit problemele... Oricum nu cred ca ar trebui sa faci ceva

5 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Fumeaza un an apoi lasa-te!

| Lina1993 a răspuns:

Ai putea sa te apuci de inot sau de un sport de genu'. Pe langa faptul ca iti intareste musculatura si mai pui putina fibra pe tine, dupa un pic de efort ti se face imediat foame. Iesi la aer curat, ia eventual niste vitamine si ai sa vezi ca totul o sa fie bine

| 7Omar7 a răspuns:

In primul rand ai putea sa mananci dupa ora 22 \ 23 seara, si sa mananci gras (carne ) pentru ca daca mananci seara nu mai faci efort si toata grasimea se depune pe corp

sper sa te ajute