| RaLuaCH a întrebat:

Salut TPU! am o intrebare pentru fete... am parul cret. nu exact ca un pudel iar parintii mei nu ma lasa sa-mi iau placa de par sa-l indrept sa nu mi-l ard. imi place parul meu la vreo 3 luni de cand il tund pana atunci este oribil x_x. In concluzie vreau o metoda de indreptat parul fara placa :* multumesc

Răspuns Câştigător
| VreauSaRad a răspuns:

Spuma(cand e ud) il usti si si il periezi in acelasi timphappy

9 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu ai cu ce altceva, crede-ma, vorbesc din experienta.
dar de ce te tunzi daca iti place doar la 3 luni dupa, poti sa-ti iei doar din varfuri pentru a preveni distrugerea

| RaLuaCH explică (pentru Oana92):

Doar din varfuri iau ..ca mie imi place sal am lung dar se strange intr-un fel.

| Oana92 a răspuns (pentru RaLuaCH):

Si eu am parul lung si cret(automat sta si umflat)
cand ma spal pe cap il dau cu multa spuma si il usuc cu difuzorul(partea aia cu ``tepi`` de la uscatorul de par) si in urmatoarele zile imi ud mainile cu apa, le trec prin par si dau cu multa spuma, apoi il usuc putin cu difuzorul(Cat sa nu imi fie frig la cap) si sta super.

iar cu tunsul nu stiu ce sa zic, eu ma tund in fiecare luna cate 1-2 cm, dar nu arata diferit dupa ce il tundbig grin

| RaLuaCH explică (pentru Oana92):

Eu o data la 3luni fix cand imi place cum imi sta multumesc pentru sfat :* mi.as retrage fundita dar nu se poate sad

| Danielaaa22 a răspuns:

Pai. vezi k a aparut acum la avon un pieptene, cv de genu pentru indreptare, ia`ti si spray`ul pentru indreptarea parului, si succes:*

| RaLuaCH explică (pentru Danielaaa22):

Ce catalog, pe ce luna?big grin

| RaLuaCH explică (pentru Danielaaa22):

Perfect am catalogul acasa laughing vroiam sa stiu dac e sigur ala

| Ramona569 a răspuns:

Mai bine il lasi ondulat, fiindca multe fete si.l doresc asa