| mihaialexc a întrebat:

Am o problema cu acneea, astazi de exemplu mi-am stors niste cosuri si pe toata zona lor sunt pete rosiii si es foarte mult in evidenta, cum sa fac ca pana maine sa imi dispara acele pete rosii

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Daca tu iti storci cosurile imprastii microbii si se vor raspandi petele si cosurile pe toata fata, apoi cine stie cu ce cicatrici te vei alege.Lasa-le acolo si nu iti mai teroriza pielea, foloseste in fiecare zi dmineata si seara gel de curatare si lotiune tonica si vei vedea ca dupa un timp cosurile dispar si nu vor mai aparea, excesul de sebum va fi redus la fel si zonele de roseata.Conditia e sa te tii de tratamentul asta. Daca ai tenul gras sa stii ca necesita ingrijire deosebita.
Si pentru numele lui D-zeu nu mai umbla la cosuri, nu iti mai pune mainile murdare pe fata...asta favorizeaza toate problemele pe care le ai tu acum.
Tu chiar vrei sa ajungi asa?
http://www.youtube.com/watch?v=HhjXlYCLCMY

4 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.
Ideea cea mai favorabilă ar fi să vizitezi un dermatolog. El îţi poate prescrie exact ce ai nevoie pentru acnee. Acneea poate porni de la o infecţie în sânge, aşa că el îţi va prescrie ce ai nevoie pentru a te trata. Dacă nu doreşti asta, evită produsele cosmetice şi foloseşte-te de produse naturale.
Pa pa.

| denisa123456 a răspuns:

Puneti niste comprese de ceai de musetel.

| pisi042 a răspuns:

Si eu am aceias problema ca si tin dar depinde daca sunt cosuri care lasa urme dureaza mai mult dar daca nu iti trec de la sine

| mihaialexc explică (pentru pisi042):

Doar le-am stors si acum sunt pete rosii urate, mi s-a mai intamplat.