| FuturePlayerFootball a întrebat:

Am o problema...De un an si ceva mi-au aparut niste pungi sub ochi si nu stiu cum pot scapa de ele.Ce ar trebui sa iau ca sa nu mai fie acele pungi si in cam cat timp o sa imi treaca?

Răspuns Câştigător
| FoxyFox19 a răspuns:

Incearca sa te odihnesti si sa bei cat mai multa apa. Pe langa asta, poti incerca sa-ti pui pliculete de ceai de tei/musetel ( plicurile trebuie puse in apa clocotita, apoi scoate-le si pune-le la racit pana ajung la temperatura camerei) pe ochi, cate 10-15 minute in fiecare zi.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exista creme pentru asa ceva prin supermarketuri.Am vazut ceva de la Gerovital.Probabil ca dormi prea putin.Este una din cauzele aparitiei pungilor.

| Mirunaaaa a răspuns:

Încearcă să îţi pui feliuţe de castravete pe ochi, oferă un efect răcoritor şi te poţi relaxa si tu puţin, poţi lua creme de ochi (recomand cea cu extract de caviar de la AVON) sau măşti ce se pun chiar sub ochi, de la plafar.Baftă.

| Aliona00 a răspuns:

Pai fa-ti anumite masti si dormi cit mai mult ca sa fii odihnita. Daca vei respecta timp de jumatate de luna iti va trece