| nobody5568hf a întrebat:

Ce as putea face daca am pungi sub ochi?! De ce au aparut aceste pungi si ce as putea sa fac sa nu le mai am?
Multumesc mult! Dau Funda + Vot!*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil au aparut de la oboseala(cauzata fie de lipsa somnului, fie de un program de odihna necorespunzator, fie de efortul fizic/psihic depus peste zi, pentru o anumita perioada de timp). 8 ore de somn in fiecare seara combinate cu comprese cu gheata, vor duce la disparitia treptata a acestora.Maseaza zona cu o bucata de gheata(1/3 dintr-un cub)pana la topirea completa a acesteia in fiecare dimineata si/sau seara(e la alegerea ta). Primele rezultate se vor vedea dupa o saptamana.