| Rebelicious a întrebat:

Am parul saten inchis ( poate chiar brunet) si vreau sa imi fac un stil ombre (alta culoare la varfuri) big grin
1. Ce culori as putea sa imi fac?
2. Cu ce as putea sa-mi "colorez" varfurile ( sa tina putin), sau chiar sa-mi fac suvite?
Funda pentru ambele intrebariwinking

Răspuns Câştigător
| Yasemyn a răspuns:

Hey,stilul ombre este foarte la moda acum si ai putea incerca diverse combinatii, dar avand in vedere ca esti bruneta ti-ar sta bine cu blond la varfuri. Dar uite si alte idei

http://www.google.ro/......tp?/search

Si daca vrei sa tina puntin vopseaua iti poti face cu albastru de metil, dar trebuie sa iti decolorezi parul.Cu fiecare spalare, culoarea va pierde din intensitate. Apropo, dupa cateva spalari, culoarea va tinde spre verde, si abia apoi va revenii la blond(asta in cazul in care te decolorezi ). Ca sa iti faci doar o suvita, prinde-ti restul parului, si vopseste-ti doar partea respectiva.Asteapta apoi pana se usuca si abia apoi desprinde restul parului.

Bafta.

4 răspunsuri:
| yuyubarbie19 a răspuns:

1. Orice nuanta. Insa se poarta anul acesta blondul, aramiul, bejul si in continuare stilul ombre. http://www.fpeople.ro/......ta/pagina3 aici ai niste sfaturi.
2. Poti sa te joci cu culorile si de exemplu poti sa alegi doua nuante ( Iti faci suvite blonde, dar si bej ). :*

| StefaniaS a răspuns:

Eu sunt bruneta si mi-am facut ombre singura, acasa ( m-a ajutat sora mea ). Ideea mea era sa iasa varfurile blonde, sau ceva asemanator. Am cumparat o vopsea de la Garnier (o nuanta de blond pentru decolorare) si am dat in doua randuri la interval de o saptamana. Varfurile au iesit cu o tenta de blond, dar era mai mult un "portocaliu-spre-castaniu", oricum dadea foarte bine pe par. Acum m-am mai tuns, dar tot a mai ramas putin. Si din cate am inteles tu vrei sa fie temporar, asta ce am facut eu e permanent.

| ScumpikaTha a răspuns:

1. Blond inchis
2. Vezi la coafor

| melisa13 a răspuns:

Ai putea sa iti faci suvite roscate sau blonde