| GossipGirl_2226 a întrebat:

Am si eu o problema.Cam acum un an au inceput sa`mi apara fire de par albe in cap si nu stiu ce sa fac nu vreau sa ma vopsesc ca am doar 15 ani si nu vreau sa incep de acum cu vopsitul dar sunt foarte enervante.Majoritatea sunt mai dedesubt si nu se vad dar sunt cateva si la suprafata, de exemplu in breton si ma enerveaza pentru ca se vad destul de bine.Este ceva ereditar, si mama si niste verisoare de`ale mele au avut fire albe de cand erau tinere.Eu de obicei le mai smulg dar stiu ca nu e bine ca cresc mai multe si asa e.Cum sa scap de ele? Vreun remediu natural ceva...

Răspuns Câştigător
| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu te vopsii.Iti va cadea parul.firele albe o sa cada si n-o sa mai fie problema. oricum peste 30 de ani tot o sa apara.mult mai multe.nu-ti face griji ca nu esti singura fata care are fire albe la 15 ani. sper ca te-am ajutat. bafta. funda?happy

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Esti sigur ca stai bine cu vederea?

| luna a răspuns:

De scapat nu reusesti.Foloseste un sampon colorant (nu vopsea)

| SangJin a răspuns:

Salut. Si eu cunosc persoane care au aceeasi problema. Si colegul meu are cateva fire albe, si asta a inceput de la 14 ani parca. la fel si nasul meu, si a ajuns la 25-30 ani sa aiba tot parul alb. Nu ma pot pune in situatia voastra, insa imi imaginez ca e incomod. In fine, din ce stiam eu, parul se face alb din cauza melaninei insuficiente. Prin urmare, incearca sa consumi alimente ce contin asta sau ce stimuleaza producerea de melanina si alimente pe baza vitaminei B (asa am auzit si asa ne-a zis profesoara de biologie, parca). Cauta pe Google alimente de genul.
Prin urmare, de ele nu poti scapa, vor tot creste. In schimb, cum spuneam, le poti incetini cresterea.
Bafta happy

| mary123 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medic, care iti va da un sfat in legatura cu asta.