| Alfred0703 a întrebat:

Salutare. Am 17 ani si incep sa am fire albe de par. La 16 ani au inceput sa imi apara, iar in ultimul an au aparut tot mai multe. Ceva solutii sa scap de ele(nu vreau sa ma vopsesc)? Scuzati categoria daca am gresit-o.

Răspuns Câştigător
| Alex20125 a răspuns:

Cauzele aparitiei firelor de par albe sunt fie de la stress sau vreo durere emotionala puternica, fie de la zestrea ereditara transmisa (daca tatal tau a avut parul alb de timpuriu e normal sa albesti si tu mai repede). Cat despre solutii nu stiu altceva decat vopsitul.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In afara de a te vopsi alta solutie nu vad.

| Crackman a răspuns:

Am 22 si juma de cap. e alb.
Cica suntem mai maturiwinking

| ziftode a răspuns:

Las' ca te plac fetele pentru ca arati mai... intelept big grin

insa in rest nu ai ce sa le faci, in afara de vopsit, din cate stiu eu nici macar depilarea permanenta nu merge decat pe firele negre, nu albe, cum nu m-a "durut" niciodata, nu sunt sigur de informatie, dar sursa e destul de credibila!

| Sagemi67 a răspuns:

Singurul motiv pentru care au aparut acele fire albe este de la stres.Nu te mai stresa! happy categoria e potrivita..nu stiu cum poti scapa de ele fara sa le vopsesti..Bafta!

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Intampin si eu aceasta problema(am 18 ani). Eu nu prea le bag in seama insa am primit apropouri de la diverse persoane... Am cateva fire de par albe? Bun! Lasale! Cateva fire de par albe nu inseamna sfarsitul lumii tongue Si chestia asta cred ca tine de genele tale+stresul la care esti supus

| alizeu11 a răspuns:

De genetica nu scapi! Clatestete pe cap cu suc de urzici si coji de nuci fierte!