| Sashavalentine a întrebat:

As avea si eu o problema.
Mie mi se incurca parul foarte repede. Adica dimineata cand ma pun sa il pieptan imi ia vreo 5-10 minute sa il descurc, uneori chiar si mai mult. Am parul lung si are mult volum si e onulat...Mie imi place mult sa imi fac tot felul de codite si impletituri dar cand vreau sa iau o suvita din par se desprinde greu desi e pieptanat parul. Ce sampoane/balsamuri imi recomandati?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| floriasdfg a răspuns:

Da, ar putea fi o cauză. După ce-ţi iei vârfurile dacă problema persista, încearcă să utilizezi ulei de cocos.

6 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

Încearca să foloseşti un şampon şi balsam pentru disiplinarea parului, iar pe părul ud să îţi aplici un ulei pentru păr.Succes.

| floriasdfg a răspuns:

Îţi recomand să foloseşti uleiuri pentru păr, de cocos, cacao, avocado. Cel mai eficient pentru tine ar fi cel de cocos. După ce te speli pe cap da-ţi cu ulei de cocos pe scalp şi pe lungimea firului de păr. După pune-ţi un "shower cap" pe cap, sau dacă nu ai, o pungă şi dormi. Fă asta o dată sau de doua ori pe săptămână şi în câteva săptămâni vei vedea rezultatele. Îl poţi cumpăra de aici: organik.ro. Succes!

| Sashavalentine explică:

Am uitat sa specific ca am varfurile foarte inspicate si urmeaza sa mi le tund cat mai recent! O fi din cauza asta?

| Bubutita a răspuns (pentru Sashavalentine):

Desigur ca si de asta.
Dupa ce o sa te tunzi se va pieptana mult mai usor.
Firele despicate se incalcesc tare.
Incearca un spray pentru descurcarea parului si foloseste masti de par naturale.:*

| Sashavalentine explică (pentru floriasdfg):

Voi incerca, multumesc frumos!

| floriasdfg a răspuns (pentru Sashavalentine):

Da, ar putea fi o cauză. După ce-ţi iei vârfurile dacă problema persista, încearcă să utilizezi ulei de cocos.

| mCamii22 a răspuns:

E bine sa iti tunzi din varfuri daca iti sunt despicate, pe urma foloseste un sampon si un balsam speciale pentru tipul tau de par, o data pe saptamana e bine sa folosesti o masca de par, iar dupa fiecare spalare sa iti dai cu un ulei. E foarte bun uleiul cu keratina. Inainte sa iti speli parul, piaptana-l cu un piaptene cu dintii rari, ca acesta http://www.divahair.ro/......ptene.jpg. Dar si at cand parul e umed sa nu il piepteni cu peria, piaptana-l tot cu piaptene cu dintii rari, deoarece atunci cand parul e umed/ud firul de par este mult mai fragil si risti sa il rupi daca il perii.
Sper ca te-am ajutat. Pupici!