| Biancamirela11 a întrebat:

TPU vreau sa ma ajutati cu o problema. Am parul gras, cu matreta si in plus sta electrizat si se incurca foarte repede deci ma pieptan de 20 de ori dimineata ca-sa il descurc bine si pana ajung la scoala zici ca si-au facut pasarile cuib in parul meu. Aa si sa nu uit mai este si ars si uscat la varfuri...Va rog sa ma ajutati vreau sa fac ceva neaparat sa am si eu un par normal. Dau funda:**

6 răspunsuri:
| cosmina98_7417 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema si am scapat de ea cu ajutorul samponului de la Gerovital.

| Teodoraa6 a răspuns:

Deci ar trebui sa-ti tai varfurilesi sa nu te mai piepteni des ca din cauza asta se ingrasa si se electrizeaza, foloseste balsam doar la varfuri... si daca chiar vrei ceva anti matreata zic sa-ti faci masti sau sa-ti cumperi ulei de cocos ( la mie isi face efectul dupa prima aplicare si il folosesc doar cand apare matreata, il gasesti la farmacii)

| Biancamirela11 explică (pentru Teodoraa6):

Ce pret are uleiul de cocos?

| Teodoraa6 a răspuns (pentru Biancamirela11):

Depinde de cati ml are, stiu ca se mai vand si la borcanele si sunt in jur de 20 de lei pare putin ulei doar ca este solid si trebuie incalzit (il pun intr-un vas cu apa calda) si ajunge pentru suficiente spalari ca nu trebuie sa torni foartemult iti pui pe buricele degetelor si te freci/ masezi cu el in cap

| andreeaselena a răspuns:

O vizita la dermatolog pentru matreata(daca persista chiar daca te speli cu un sampon antimatreata.Clear sau H&S)un balsam de par te va ajuta sa-l descurci mai bine, atentie nu pune balsam la radacina ca ingrasa si mai rau, si nu in ultimul rand fugi repede la tuns ca pentru varfuri arse nu prea exista alta solutie.

| Andreya_Byanca_Cozma_1991 a răspuns:

Iti cumperi un balsam bun si ti-l aplici numai pe varfuri sau te duci la farmacie si intrebi (si eu am avut parul incurcat ca si tine, si folosesc balsamul Kallos, sunt multumita de el) Sper sa-ti treaca! :* funda?