| greenmoon a întrebat:

Mi se incurca parul mult prea repede. este lung, il pieptan si aranjez mereu, dar tot se incurca si cu greu il descurc; nu vreau sa ajung sa ma tund doar pentru ca ma enerveaza asta. mai cade si mult! ce pot face sa scap de asta?

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
In primul rand trebuie sa iti tunzi varfurile o data la 2-3 luni, asta ar trebui sa facem toti. Foloseste ceva mai mult balsam de par, cele de la gliss sunt foarte bune. Incerca sa folosesti de asemnea o masca de par, eu ti-o recomand pe Placenta de la Kallos. Si desigur incerca sa folosesti niste spray-uri fara clatire, din nou la gliss au produse foarte bune.

| mona a răspuns:

Foloseste un balsam

| anonim333 a răspuns:

In aceasta perioada cade foarte mult par.Ai putea sa te dai cu un sampon anti caderea parului, cum ar fi unul cu Ginkgo-biloba.Eu am unul de acest fel si merge bine.Il poti gasi cred ca in farmacii sau pe internet.Dai o data pe tot parul, clatesti, mai dai o data pe tot paarul si clatesti in final.Pentru a nu mai cadea asa parul tamponeaza incep parul cand e ud.Pentru a preveni caderea parului mai este si un spray numit "Hairgrow ", e un spray cutanat, solutie 2 %.Se pastreaza la temperaturi sub 30 Celsius in ambalajul original.Folosesti acest produs DOAR daca medicul e de acord 100%.

| anonim333 a răspuns:

"Hairgrow" este pentru persoane cu varsta cuprinsa intre 18-65 de ani. Daca ai sub 18 ani se foloseste mai putin.

| EmanuelaZ a răspuns:

In primul rand, piaptana-l inainte sa-l speli. Apoi, foloseste sampon cu balsam in el. Si nu in ultimul rand, taie varfurile daca e nevoie.

| th4inspiration a răspuns:

Pai foloseste un balsam special pentru tipul tau de par, si apoi vezi ca sunt si niste chestii cu care te dai si-ti descurca parul happy. Bafta!

| greenmoon explică (pentru th4inspiration):

Stiu si eu ca-s niste chestii cu care ma dau si imi descurca parul, dar vreau detalii, vreau exemple, vreau produse, indicatii. straight face

| th4inspiration a răspuns (pentru greenmoon):

Http://www.lorealparis.ro/......rcare.aspx
vezi aici daca gasesti cv :)