| allee99 a întrebat:

Ce as mai putea scrie intr-o agenda?
Inafara de numere de telefon.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adrese de email, adrese, date importante, programari, lucruri pe care trebuie sa le faci in fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrurile care te intereseaza pe tine. Eu de exemplu am notate datele de deschidere si de expirare a produselor cosmetice.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Planurile tale in primul rand. Intalnirile, zilele de nastere si aniversarile celor care iti sunt rude si prieteni. Ganduri, impresii, citate celebre. Cateva retete gastronomice care ti-au iesit si doresti sa nu le uiti. Poezii care iti plac, adrese utile (si de mail) si retete naturiste care nu dau gres. Sfaturi practice si retete proprii reusite. Top-uri ale filmelor, cartilor si site-urilor care iti plac. Agenda trebuie sa reprezinte ceva util, care sa te ajute in viata. Aduna in ea tot ceea ce iti poate folosi Atunci poti sa mai scrii lucruri pe care leai facut sau ma rog.si ca sa nu le uiti le scrii acolo ca de exemplu punctajul la olimpiade.

Lucruri pe care trebuie sa le faci neaparat sau nu musai ca de exemplu sa mergi la dentist (dar asta scrii doar daca iti vizitezi des agenda)

Seriale Tv -ca sa te uiti de exemplu la un film care vrei sa il vezi si il scrii ca sa nu il uiti.

Cand dai o petrecere poti scrie acolo invitatii, cati bani trebuie sa dati, ce mancare duci etc.

Id-uri de mess.

Lucruri pe care nu le tii minte de exemplu "dezoxiribonucleic"

O lista de cumparaturi
Salut! Poti sa:
1. notezi amintiri placute, caci altfel le vei uita;
2. iti scrii mai multe scopuri (visuri) si sa bifezi cate unul atunci cand il realizezi;
3. scrii creatii proprii (poezii, texte si/sau ghicitori compuse de tine);
4. iti faci o lista cu baietii care iti plac si sa ii caracterizezi pe fiecare etc.
Sper ca te-am ajutat

| allee99 explică (pentru Necunoscutu92):

Mersi pentru raspuns! Dar stiu ca nu ai scris tu! laughing

| 1SmileToday6 a răspuns:

O listă cu TOP 10 lucruri pe care vrei să le faci anul ăsta, sau pe care vrei să le faci în viață