| valentin233 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta placa de par http://www.remington-style.ro/......00-95.html Tin sa precizez ca sunt baiat si am parul scurt, cam de 2 latimi de deget, dar parul meu este foarte des si putin carliontat. Sunt sigur ca imi trebuie o placa. Ce credeti, este buna? Daca nu este ce imi recomandati?

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai daca esti baiat, chiar e o placa potrivita. E foarte buna si pentru. fete, insa nu indreapta foarte bine parul dupa vreo 5 luni de utilizare, insa tu fiind baiat, si avand parul scurt o sa indrepte bine. Chiar iti recomand sa o cumperi.

| IateyourCookie a răspuns:

Placa este buna...eu una iti recomand totusi o placa profesionala de la babyliss. intr-adevar sunt mai scumpe, dar mai bune.eu am babyliss si isi face treaba de minune happy

| NobodyAmongTheRubble a răspuns:

Placa de la Remington este foarte buna.Prietena mea are asa placa si indreapta excelent parul.Trebuie sa te dai cu un spray termoprotector.Se gaseste in farmacii sau in unele magazine. Arata asa : http://beautybyjules.com/......ament.jpg. Si trebuie sa te dai cu el dupa fiecare data cand te speli pe cap si nu ti se va arde parul atunci cand te usti cu uscatroul de par, te faci cu placa ondulator. Este vreo 10-15 lei.

| cinnamon_1275 a răspuns:

Hei! Si eu am placa asta, nu demult am cumparat-o si e foarte ok. Indreapta bine si nici nu arde parul. Eu zic sa ti-o achizitionezi, alta mai buna la pretul asta nu este, dupa parerea mea. happy
P.s l-am facut si pe fratele cu placa asta si isi face treaba la fel de bine si la baieti. big grin