| anonim_4396 a întrebat:

Cica noi in oglinda ne vedem de 5 ori mai bine decat in realitate. Voi ce credeti? E adevarat?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu nu cred ca e adevarat.

| RAY a răspuns:

Nu este adevarat asa ceva, dar este adevarat ca cand vedem cum ne vad alti parca nu ne place, doar un narcist ar putea sa se vada de 5 ori mai bine ca in realitate

| johnnny123 a răspuns:

Ce înseamnă "de 5 ori mai bine decât în realitate"? În ce se măsoară acest "bine" de știi cu precizie că te vezi de 5 ori mai bine?

Și de ce s-ar întâmpla asta, din moment ce o oglindă nu face nimic altceva decât să reflecte lumina?

Da, anumite oglinzi te pot face să arăți mai gras sau mai slab, mai înalt sau mai scund, sau chiar deformat. Dar să te facă să arăți "de 5 ori mai bine", asta zici că e o reclamă de la teleshopping.

Ai întâlnit vreo oglindă care să-ți facă ochi albaștri, dantura perfectă, părul mătăsos, bărbia sculptată, mușchi definiți și fese ferme?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Foarte adevarat; sunt zone ale corpului pe care doar in oglinda privirea cade aproape perendicular pe aria vizata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu,in oglinda, vad cu totul alta persoana happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce anume vezi?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Fara a ma uita in oglinda,ma percep prin prisma celorlalti:draguta, feminina, senzuala, vioaie.
Dar, da, oglinda spune adevarul.In oglinda ma vad:terna, grasa, urata, incercanata, cracanata, cu o privire rece, d-astea.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e, acceptate asa cum esti

| suntsuper a răspuns:

Uite aici demonstreaza ca teoria cu "de 5 ori" e falsa.
https://www.quora.com/......tually-are
Asta daca stii un pic de engleza.

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a răspuns:

Nu este adevarat.In oglinda ne vedem exact asa cum suntem!

| VictorCti1234 a răspuns:

Nu.

| AalyiaH0a a răspuns:

Eu nu cred ca este adevarat.Ba din contra, ne vedem de 5 ori mai rau decat suntem.