| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand cineva imi face o poza cu camera normala, ies stramb? Ma gandesc ca asa ma vede pe mine lumea. cu trasaturile pe care le vad in oglinda invers, adica stramb si urat rau. In oglinda ma vad ok, dar in pozele in care ies invers sunt urat rau de tot. Sa inteleg ca eu asa de urat sunt cu trasaturile inversate?

4 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Lumea nu te vede cum te vezi tu in pozele inversate (mirror, cu camera frontala daca am inteles bine), lumea te vede cum esti tu intr-o poza normala, facuta cu camera din spate. Si chiar si asa nu poti sa compari ceea ce reda o poza cu ceea ce vede ochiul uman. Ceilalti te vad cu ochiul liber din absolut toate unghiurile (profil, spate, sus, jos, in miscare etc). Singura forma care reprezinta imaginea ta reala pe care tu o poti vedea este reflectia ta in oglinda, care desi pare apropiata de realitate, este doar o reflectie. Deci nu vei putea sti cum te vad altii pe tine, in schimb poti sa te accepti asa cum esti, sa ai incredere ca lumea vede ce este mai frumos in tine si ca esti special in felul tau. Uneori nu doar aspectul conteaza, aspectul este doar o aparenta. Contureaza aspectul tau cu felul tau de a fi, cu personalitatea ta si in felul asta vei fi frumos nu doar in ochii tai, dar si in ai celorlalti.

p.s. toti iesim strambi in pozele frontalewinking

Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru ladyMillion):

Pai nu in pozele frontale, cu camera frontala.

| Clorox a răspuns:

Exact asta patesc si eu, dupa ce faci o poza intra in editare si rastoarn-o orizontal.

| ExEquTeR123 a răspuns:

Pentru ca esti stramba.