| anonim_4396 a întrebat:

Eu in oglinda ma vad frumos, dar cand mi se face o poza ies stramb rau de tot, adica cu trasaturile inversate fata de oglinda ies urat rau, parca nu mai am privirea aceea frumoasa pe care mi-o vad in oglinda. sa nu mai zic de frunte cum arata. si ma refer la pozele facute cu camera normala, nu cu cea frontala (selfie). oare asa ma vede pe mine lumea? Poate d aia nu ma place nimeni desi ma vad ok in oglinda.

Răspuns Câştigător
| Kiwibibilă a răspuns:

Deci...totul are o explicaţie logică.
În primul rând oamenii au 2 ochi şi fac ca imaginea să pară simetrică. La telefon e doar o cameră şi te scot numai dintr-un unghi.
În al doilea rând ochiul ar avea cam 500 de megapixeli, ceea ce bagă în pământ cei 10-15 megapixeli ai camerei tale foto.

4 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Cred ca ti-am mai zis, rastorni orizontal poza straight face
Ce-i asa de greu?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Imaginea oglinzii este inversata. Oamenii te vad cum te vezi si tu in poze.

| radu877 a răspuns:

Pai faza e ca ceilalti te vad asa cum esti, camera foto, oglinda... tot tu esti. Perfeptia felorlalti difera. Unii te cad simpatic, altii nu. Asta nu ai cum sa schimbi. Nu te mai stresa cu asta. Cine te place, te place oricum.

| nene14 a răspuns:

Pe langa faptul ca intrebarea ta pute... PUTE...a narcisism, persoanele, in general, nu arata exact ca in realitate in poze. De exemplu o persoana pe care o plac happy arata uneori mai prost in poze decat in realitate dar si viceversa.