| Seniorithabebi a întrebat:

Este vorba despre parul meu. Sunt blonda si am parul mediu, am si ondulator si placa pentru par. Problema este ca imi creste foarte greu si nu stiu cum sa mi-l aranjez asa in cat sa imi stea cat mai bine. Dau funda celui caruia imi da niste idei pentru am aranja parul, un sampon sau o solutie pentru cresterea parului cat mai rapida si as vrea sa scap de vartejurile din frunte!

Răspuns Câştigător
| Xrcolor a răspuns:

Parul creste mai repede daca il tai regulat ( o data pe luna ), la varfuri. Gama Syoss este foarte buna si ti-o recomand cu tot dragul... Citesti pe etichite si vezi care sampon si balsam se potriveste parului tau. Mai exista masti care accelereaza cresterea parului si il hridateaza. Cat despre arajat iti decomand sa te duci la coafor si sa intrebi coafeza cum ti-ar sta cel mai bine si daca poate o metoda care sa o poti face acasa. O poti lasa sa iti faca coafura iar in timpul asta sa te uiti cu atentie ce face in par... poate ti-l tapeaza sau ti-l da cu placa, cu ondulatorul. Sper ca te-am ajutat. Toate cele bune :*

1 răspuns:
| LifeFail a răspuns:

Bună.
La ora actuala, o metodă foarte bună pentru creşterea părului este cea cu ulei de ricin. Se găseşte în farmacii, costă în jur de 3-4 lei şi constă în aplicarea acestuia la rădăcină şi de-a lungul firului de păr cu câteva ore înainte de a te spăla normal pe cap. Rezultatele se pot vedea în câteva săptămâni sau luni, depinde şi de persoană. După asta, părul îţi va creşte mai des şi mult mai repede.
În privinţa aranjării părului, îţi recomand Syoss Smooth Relax, pentru netezirea părului şi aranjarea acestuia. Fii sigură că va da rezultate.
http://www.syoss.ro/index.php?id=232
Eventual,poţi merge şi la coafor, adică la cineva care chiar se pricepe, să ceri un sfat despre alegerea unei coafuri potrivite.
Baftă şi numai bine!