| MarianAndrei2222 a întrebat:

Eu nu sunt deloc fotogenica.
Nu am treaba cu hainele, machiajele sau altele, pur si simplu ies foarte naspa in poze.
De exemplu, cand imi fac selfie ies foarte ok dar cand mi se face poza ies naspa. Pur si simplu am fata stramba (nu stiu cum sa explic). Cel care ma va ajuta are funda de la mine.

Răspuns Câştigător
| onivapupa a răspuns:

Ti-as sugera sa te studiezi in oglinda, sa iti inveti unghiurile bune si cele mai putin bune. Iar atunci cand cineva iti face poze roaga-l sa iti faca mai multe in care pozitia ta nu se schimba mult. Ceea ce mai imi place mie sa fac sunt fotografiile in serie(multe una dupa alta); atunci mi se pare ca prind miscari mai naturale si mai multe poze din care poti sa alegi. Si cel mai important este sa te obisnuiesti cu camera si sa ai incredere in tine

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata nu iti poate cumpara nimeni.
Nu toti oamenii sunt fotogenici.

| BadAngel3 a răspuns:

Multa lume nu e fotogenica, de ce sa te simti complexata de faptul ca nu iesi bine in poze? Arati bine asa cum esti tu si nu conteaza ce-ti arata camera de fotografiat sau ce-ti spune oricine altcineva.

| WolfYTB a răspuns:

Nu poti schimba cine esti da ruite cateva sfaturi:
1.Stai cat mai naturala
2.Zambeste putin
3. Ochii luminosi
4.O mana in sold una pe langa corp relaxata
5. Poti sa stai de exemplu cu un picior ridicat si sa stai intr-o pare deparca ai aplauda daca vrei sa para ca este foarte vesela
6.Cu mainele incrucisate si fata trista in jos
Mai multe chestii.Sunt tutoriale pe YouTube poti cauta si acolo.
Incearca sa chem o prietena la tine si sa iti faca poze.Multe poze. Apoi sa ii faci tu ei sa va comparati si sa invatati una de la alta. Sper ca te-am ajutat