| IonutCiobanescu a întrebat:

m-ati putea ajuta cu sfaturi de inalbire a dintilor, de ceva timp ma tot spal des pe dinti cam de un an da nu vad nicio albire sau vreo schimbare, stiti cumva ce as putea face?

Răspuns Apreciat de Editori
| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Te ajut cu mare drag, însă pentru început trebuie să ții cont de faptul ca, spălatul pe dinți nu e singura activitate care îți albește dinții. Dacă vrei să obții dinți mai albi trebuie să renunți la consumul de cafea și băuturi carbogazoase, acestea nu fac decât să îngălbenească dinții. Îți recomand să mergi la farmacie și să ceri un preparat pentru albirea dinților cu pudră de cărbune activ, la mine a dat rezultate. Din recenziile citite de mine am aflat că brandul de pastă de dinți Pearl Drops ar da rezultate bune în ceea ce privește albirea, totuși, albirea ține foarte mult de ceea ce consuma persoana respectivă. Mult succes.

1 răspuns:
| LorenzoRon a răspuns:

Salut.
Nu existe metode clare prin care iti poti albi dintii, insa ceea ce-ti recomand eu e BICARBONATUL DE SODIU. Il gasesti in orice magazin si e foarte ieftin.

Ce face bicarbonatul?
Elimina placa dentara si albeste dintii, si daca stai sa te gandesti, nu este nimic periculos.

Pui intr-un pahar sau intr-un vas: 2 lingurite de bicarbonat + putina apa, astfel incat sa se amestece, dupa care iti speli dintii timp de 2 minute, exact cum se spala normal.
La final, daca te deranjeaza gustul usor am-ar lasat de bicarbonat, poti sa-ti speli dintii cu pasta de dinti. Apropo de asta, asigura-te sa-ti iei de fiecare data o pasta de dinti pentru albire, nu una normala.

Bafta!