| LERA_7476 a întrebat:

Ce metode naturale de inalbire a dintilor stiti?

2 răspunsuri:
| johnny1992 a răspuns:

@LRO ai dreptate...sarea albeste dintii dar are acelasi efect asupra lor cum are si asupra asfaltului(ii macina in timp)
Poti incerca cu bicarbonat de sodiu tot prin aceeasi metoda!

| LRO a răspuns:

Sarea,dar nu stiu prea mult despre aplicarea lui,din cate stiu, seara iti pui pe deget sare si faci ca si cum degetul ar fi periuta, dar mai mult doar pe dintii din fata.nu aplica de multe ori metoda, nu e chiar sanatoasa petru dinti din cate stiu, dar de 2-3 ori pe saptamana nu face nimic