| Vasi32 a întrebat:

mi-am cumpărat un ceas cu curea metalica/din zale, dar nu reușesc nici cum sa-l reglez pe mărimea mâini mele. Adică încerc sa trag de chestia aia de acolo, dar pe degeaba ni se mișca, ajutorr

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

N-am înțeles de ce anume tragi tu acolo, dar din câte ştiu curelele metalice se reglează în 2 moduri: brut, prin scoaterea de zale şi fin, prin mutarea axului închizătorii într-o altă poziție.

| Vasi32 explică (pentru mihai69):

Problema e ca cureaua nu e din zale mari, ci foarte mici si singura obține ca sa fixez pe mărimea mea pare doar sa trag de ala la mărimea care mi-o trebuie, dar s-a blocat... Ma gândeam ca e altfel si na.

| mihai69 a răspuns (pentru Vasi32):

O poză ar fi fost foarte utilă pentru a putea vedea despre ce e vorba și care ar fi soluția corectă.
Folosește imgur și pune link aici. Fă poză și la partea de închidere - față / verso.

| Vasi32 explică (pentru mihai69):

Pana la urma am rezolvat. De acum în colo o sa citesc instrucțiunile

| mihai69 a răspuns (pentru Vasi32):

rolling on the floor
Sau asta... da.