| Dorten a întrebat:

Bună TPU, am un ceas pulsar kinetic, cu curea metalica (cumpărat de la b&b Shop). Săptămâna asta am căzut și am rupt un telescop. Pot cumpăra cumva, de undeva telescop nou? Și ce mărime mi-ar trebui? Ceasul are diametru de 38mm, și cum am citit telescopul ar fi de 24mm, dar nu sunt sigur.

5 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Salut, când ai cumpărat ceasul și ai reglat mărimea brățări după grosimea brațului tău ar fi trebuit să mai rămână câteva bucăți din brățară și telescop în cutia de la ceas, dacă nu poți să cumperi telescop acolo unde ai cumpărat ceasul.

| Dorten explică (pentru Irinelp):

Salut, da într-adevăr am reglato, dar între piesele de la curea sunt niște acuri, adică nu sunt telescoape. Poate ai dreptate și am, dar nu-mi amintesc că a-și fi primit rezerve pentru telescop.

| Irinelp a răspuns (pentru Dorten):

Uită-te în cutie și vezi dacă ai sau nu telescop în plus.

| Dorten explică (pentru Irinelp):

Nu am, numai piese de curea + acuri. Am posibilitatea de a cumpăra online telescop? Sau este piesa unica și numai dacă cumpăr alt ceas îl pot înlocui?

| Irinelp a răspuns (pentru Dorten):

Poți încerca într-un magazin de ceasuri sau un reparator de ceasuri.