| anonim_4396 a întrebat:

Pot face ceva sa nu-mi mai apara punctele negre si albe fata? Dar de scos cum se scot?

Răspuns Câştigător
| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Un extractor de comedoane e foarte util in situatii de genu, si eu am exact la fel dar cel mai bine e sa te cureti foarte bine seara pe fata, cu produse pe care le consideri tu adecvate si chiar sa utilizezi extractorul de comedoane cu o seara inainte de o zii in care stai in casa cel mai mult.(pentru a evita infectiile).Oh inca un sfat: nu te spala dimineata pe chip..in timpul noptii tenul secreta o substanta care protejeaza in timpul zilei de impuritati ca un fel de masca, o dai jos doar seara...

Stiu pare ridicol dar merge.

3 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Buna!
Nu le scoate tu.
Mai bine mergi la o cosmeticiana pentru a ti le scoate si ea iti va recomanda si alte produse pe care sa le folosesti ca sa nu`ti mai apara.
Daca le scoti tu, sau cineva nespecializat, s`ar putea sa nu scoti tot si apoi se infecteaza si se transforma in ditamai cosurile. laughing
Mai bine mergi la o cosmeticana, sfatul meu. happy
E alegerea ta. Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista benzi pentru ele la DM, 10 lei 3 benzi.

| Farmec a răspuns:

In primul rand demachierea dimineata si seara, indiferent daca te-ai machiat in ziua respectiva sau nu pentru a trata/scapa de punctele negre de pe fata. De asemenea, recomandam sa folosesti crema sebo- reglatoare din gama Gerovital Plant Stop Acnee:http://farmec.ro/produse/ten/crema-sebo-reglatoare-purificatoare-96.html
Este o cremă de întreţinere zilnică a tenului seboreic şi acneic. Reglează secreţia de sebum, emulsionează lipidele în exces şi are un efect calmant, cicatrizant şi antiseptic datorită uleiului de gălbenele, extractului de Boswellia Serrata şi extractului vegetal antiacneic. Se foloseşte zilnic, dimineaţa şi seara, după curăţarea prealabilă a tenului cu gelul spumant antimicrobian Gerovital Plant Stop Acnee.
Se aplică pe faţă şi se masează uşor până la absorbţia completă