| Andrei95_9518 a întrebat:

Sambata particip la o nunta si as dori si eu sa stiu ce s-ar asorta mai bine ( adidasi sau pantofi)cu niste blugi albi si o camasa bleumarin cu maneca scurta.

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Pantofi

| Kasia a răspuns:

Vai de mine!
Domnule, la o nunta nu poti merge in adidasi.:O
In primul rand camasile formale, care se poarte la o nunta nu sunt niciodata cu maneca scurta.
Iti trebuie o camasa cu maneca lunga si bineinteles pantofi.
Nu te duci la fotbal, nici nu iesi cu amici la bere...te duci la o nunta, imbraca-te ca atare!

| EMike a răspuns:

Decat pantofi cu camasa si...cu blugi, mai bine un tricou, cu adidasi, nu stiu ce sa zic. Iti recomand un tuxedo daca vrei sa-i dai pe spate.

| GatitulMiresei a răspuns:

Persoanele care te-au invitat vor aprecia efortul tau de a te imbraca adecvat unei ocazii speciale, cum e nunta.
Cateva idei: http://www.gatitul-miresei.ro/cauta-costum-mire/;
Alege un costum intr-o culoare neutra, ca de exemplu gri sau bleumarin.