| anonim_4396 a întrebat:

Spune-ti-mi si mie daca e posibil asta.In pozele de cand eram copil ( 8-9 ani) aveam o frunte imensa, la fel si in pozele de acum un an, doi.De un an si jumatate mi-am lasat plete, iar atunci cand imi prind parul nu imi vad fruntea asa mare ca in pozele alea de cand eram mic. Vreau sa ma tund dar imi este frica ca o sa am fruntea prea mare. desi eu acum in oglinda nu o vad asa mare ca in poze. Cu trecerea timpului mi s-a mai micsorat fruntea, sau cum?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti s-a micsorat decat imaginatia, ca furntea nu se modifica, nu ar cum, mai ales la varsta ta. daca aveai vreo 50 de ani as fi spus ca iti cade parul si se duce chelia, dar ca adolescent, este aproape imposibil.
Tunde-ti parul, este vara cald si bine sa ai capul cat mai racoros.
In plus, nu-i rau sau uart sa ai fruntea mare, este semn de "inteligenta".