| Rainbow509 a întrebat:

stiti cumva vreo solutie pentru intarirea si cresterea unghiilor?
Cel mai bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
| lovem3 a răspuns:

Iti poti cumpara de la plafar o solutie cu vitamaina b6 care este foarte buna insa eu iti recomand din proprie experienta sa iti faci seara o solutie din 2 linguri de ulei de masline si 2 linguri de ulei de ricin incalzesti putin solutia si stai cu unghiile acolo 10 min timp in care le masezi te speli pe maini apoi si dai cu putina zeama de lamaie pe unghii vei vedea ca intr-o saptamana rezultatele se vad nu numai ca iti cresc foarte repede dar sunt si rezistente si lucioase eu numai asa imi intretin unghiile de 3 ani aproape si toata lumea imi spune ca am unghii puse dar nu este asa...incearca si iti garantez ca nu vei regreta:*
uleiul de ricin il poti cumpara de la plafar :*

17 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Uleiul de ricin e natural.
Pa, pa.

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Poti incerca lacuri cu multivitamine,sa manci fructe si sa iei pastile cu calciu,sau sati tragi calciul din lactate(iaurt, branza, lapte)

| GabrielaSandica a răspuns:

Ai incercat produsele Avon pentru unghii? Sunt exceptionale. Exista un tratament nou pentru intarirea lor si un lac de unghii pentru crestere. Ti le recomand.

| GabrielaSandica a răspuns:

Ai incercat tratamentele pentru unghii de la Avon? Sunt exceptionale, gasesti un lac de unghii nou, pentru intarire si un tratament pentru crestere. Ti le recomand cu cea mai mare placere.

| rapgirl123 a răspuns:

Da, zeama de lamaie este cea mai buna. pune zeama de la o jumatate de lamaie pe un disc demachiant sau chiar vata, si maseaza usoor unghiile si zona cuticuleleor timp de o saptamana. nu te dai cu lac de nici o culoarehee hee nu vei mai avea probleme cu unghii ingalbenite si moi. pentru cresterea unghiilor si a parului, cel mai bun remediu este uleiul de ricin. poti sa le combini. daca vrei si alte detalii, deya_an_andreea este id meu
te pup

| alinae a răspuns:

Ai putea sa te dai cu lac speciala pentru intarirea unghiilor si cresterea unghiilor. Sper ca te-am ajutat.

| Roxyy16 a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte folositor. Pe mine m-a ajutat foarte mult happy la inceput unghiile mele se exfoliau si se rupeau usor. Acum am unghii lungi si tari happy Il gasesti in orice farmacie.
Succes!

| Amelia94 a răspuns:

Sucul de lamaie ajuta la intarirea unghiilor. Pui putin suc de la o lamaie pe un disc demachiant sau vata, si dai ca si cand ti-ai curata unghiile de oja. Si eu am incercat si este chiar foarte bun.

| adit58 a răspuns:

La avon exista o chestie cu care iti dai pe unghii, numita intaritor si solutie de cresterea unghiilor care arata precum lacul de unghii.foosindule pe amandoua, probabil vei obtine efectul pe care ti-l doresti

| Biscotte a răspuns:

Du-te la un salon si fatile cu gel, gelul da o putere mare de crestere a unchiilor si le face si mai rezistente

| Useria a răspuns:

Natural, asi zice sai ai grija de ele( sa le pileti dar nu prea mult, sa le dai cu lac nu neaparat cu oja, sa nu le tai ca asta e primul pas gresit)
Artificial asi zice sa comanzi de la AVON lac de crestere a unghiilor dar nu sunt sigura de el adica poti sa dai banii degeaba

| Norocknolife a răspuns:

Eu am deja unghiile tari si ff mari dar n`am facut nici un tratament te dai cu drojdie de bere iti bagi degetele in apa caldutsa 5 minute apoi te dai cu mult lac de`asupra unghiilor pentru a le intarii:*ca si cum ti-ai pune unghii tehnicehee heeSucces`love struck

| Rainbow509 explică:

Multumes tuturor:*

| Shine_2176 a răspuns:

Foloseste o crema de unghii care contine ulei de ricin,masline,uleiuri eterice,de citrice, lavanda, ceara de albine...Acestea maresc procesul natural de crestere a unghiilor, intareste, previne ruperea si aparitia cuticulelor.Vindeca chiar si unghiile bolnave de micoze.
Intra-adevar imi pot mentine unghiile tari in conditiile in care mai spal si manual si multe altele.
Acetona conteaza de asemenea foarte mult.Eu folosesc o acetona care nu usuca deoarece contine balsam, contine uleiuri vegetale si eterice de lamaie si portocale.In ceea ce ma priveste,nici nu mai stiu cum arata o unghie exfoliata,sau rupta de cand folosesc aceste produse, fiind produse in Austria.
Amandoua sunt naturale, de aceea au acest efect foarte benefic.Eu zic ca se merita sa dai 20-30 ron pe o crema din care tii poate 2 ani, pentru ca se aplica foarte putin, pentru ca nu contine apa.Aceste produse nu se gasesc peste tot, de aceea lumea nu stie de ele...

- Shine

| 2adelina2 a răspuns:

Uleiul de ricin il aplici in zona cuticulelor si fiecare zi dar nu te speli pe maine urmatoarea jumat. de ora, sper ca te-am ajutat, eu asta am folosit si a funtionat.bafta

| Lavinia_1211 a răspuns:

Incearca sa folosesti un lac de unghii cu calciu(asta le va intarii si vor creste mai rapid)

| xLovlySmile_4886 a răspuns:

Din pacate nu stiu, sorry~