| Mr97ScZ a întrebat:

Sunt baiat si am o problema cu parul meu.De ceva timp, parul imi sta mereu f. prost.Sta ravasit si nu stiu cum sa-l aranjez ca sa-mi stea bine.Arata de parca ar fi parul lui mr bean.Am incercat cu feonul,dar dupa doua zile sta ridcat ca si cum as avea o cocoasa in cap. Puteti sa-mi spuneti ce metode sa mai folosesc ca sa am parul aranjat frumos? Dar sa nu spuneti sa ma dau cu gel, fixativ sau alte chestii din astea ca nu-mi place sa le folosesc. Puteti sa ma ajutati cu niste metode, solutii? P.S. Am parul nu marisor dar nu lung.

FUNDA pentru raspunsuri bune!

Răspuns Câştigător
| StroMb a răspuns:

Poi prima solutie si cea mai eficienta da nu iti va place 99%, sa te tunzi la 0, dupa aceea parul iti va creste diferit si va arata mult mai bine.A doua solutie, seara dupa dus, stergel bine cu prosopu' si modeleaza-l cum vrei tu si uscua-l cu feonu, ai grija sa-i menti forma cat timp te usuci, eu asa fac si imi sta foarte bine.

2 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Ce tip de par ai?(cret,drept,ondulat,moale,tare,gras, gros, subtire)Eu am descoperit o chestie interesanta, eu am parul usor ondulat si o vreme am folosit placa dar mi-a distrus o parte din par si indiferent cum imi uscam parul, avea mult volum si statea doar cum vroia.Acum,dupa ce il spal, aplic pe el cateva jeturi de protector termic de syoss si atat, il las sa se usuce si cand il piaptan sta aranjat si cuminte, il si fixeaza putin chiar daca nu contine fixativ. happy

| LolaLollita a răspuns:

Foloseste un balsam de par, o mascahappy Nu sunt produse exclusiv pentru fete.