| JustDoIT11 a întrebat:

sunt foarte dezorientata...m-am tuns acum cateva zile scurt, desi aveam un par (cret) lung si foarte frumos. imi sta bine, dar parca nu sunt aceeasi persoana. la coafor mi-am zis "am cea mai tare coafura", iar dupa 2-3 zile am inceput sa plang pentru ca am un par asa plictisitor. acum nu stiu ce sa mai fac. mi-e foarte dor de vechiul meu par si mi-as dori sa dau timpul inapoi. eu il am acum ca a lui Sore, din pariu cu viata, numai ca un pic mai lung bretonul. (numai cand mi-l indrept cu placa, dar imi sta ff bine si cret). acum daca ma dau cu ulei de ricin, produse de crestere a parului etc nu-mi poate creste ca inainte, si am asteptat foarte mult sa-mi creasca parul ( si eu l-am tuns!) acum nu stiu ce sa fac. vad ca toate fetele au parul lung si baietilor tot parul lung le place mai mult, iar fetele se uita ciudat la mine pe strada. nu pot sa ma obisnuiesc cu noul look. dar nu poate sa ma conving nimeni sa accept ca o sa creasca etc. va rog ajutati-ma.nu stiu ce sa fac! HELP! Dau funda, vot etc.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este doar o chestie temporala, o sa te obisnuiesti cu noul tau look si lumea la fel. Si mie mi s-a parut o tragedie cand m-am tuns mai scurt dar m-am obisnuit pana la urma happy.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi la ea, temporală. Temporară drăguțo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Poate thinking
temporál (privitor la timp) adj. m., pl. temporáli; f. sg. temporálă, pl. temporále

| Zabbyel a răspuns:

rolling on the floor lasa-l ca o sa creasca la loc
data viitoare poate te tunzi la kelie love struck cu siguranta ce-i de la coafor o sa-ti zica: esti superba laughing)

| Moonlight123 a răspuns:

Am trecut si eu prin perioade asemanatoare si chiar daca nu te pot convinge, totusi asta e nu ai ce sa ii faci si o sa creasca.
Incearca sa nu te mai stresezi atat pentru ca nu e chiar ataat de grav. La o anumita varsta aspectul si multe alte lucruri conteaza enorm, de ex ca spui ca alte fete se uita ciudat la tine pe strada, dar chill, pentru ca nu e chiar asa.
Deci nu te mai stresa si nu mai da atat de multa importanta, peste cativa ani vei vedea ca e mai usor si nu trebuie sa tii cont atat de mult de parerile altora

| ßíïì a răspuns:

Si eu am avut parul lung si cret. M-am tuns de curand si dupa mi-a parut ff rau ca abia atunci mi-am dat seama ce frumos era parul meu.
Dar hey, nu fi pesimista, multe fete au parul scurt si baetilor nu le place mai mult parul lung.
Este ok, ai vrut sa ai un look nou si daca ai grija de el cum trebuie nu ii va lua mult sa creasca la loc! Pupici! kiss

| Vlaicu_Cristian_1997 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te decizi tu daca iti place cum iti sta, cresterea este oricum mai grea daca te-ai tuns, acest lucru ingreuneaza crestera parului, dar sunt sigur ca o-sa ai parul foarte frumos ca la inceput.
Si eu m-am tuns de curand la inceput nu mi-a placeut dar in scurt timp am inceput sa ma obisnuiesc si sa imi placa foarte mult.
Si nu neaparat fetele se uita ciudat la tine doarece esti ciudata ci unele fete se uita din invidie ca pe ele nu le lasa.

| andreutzadeutza18 a răspuns:

Si eu am avut parul ff lung..era cam pana dupa coaste.dar am zis sa incerc ceva nou caci m-am plictisit de acel look vechi.m-am dus si m-a tuns una...Iar cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca era prea scurt(cam pana la omoplatstraight face) ...si imi e dor si mie acum de vechiul parcrying.dar asta e

O sa iti creasca la loc..si nu mai incerca sa il dai cu tot felul de produse numai ca sa il faci sa creasca ca o sa iti cada ff mult par din cap...asteapta doar.big grin
P.S: Daca fetele rad de tine poti sa le spui ca aia care te-o tuns nu a inteles cat vrei de scurt si ca ti-a luat mai mult decat ai vrut tuhhappy la mine a merslaughing
fundita?happy

| Katler_Dayana_2001 a răspuns:

Heii. până la urmă... în cât timp ți a crescut parul? imi poti spune daca ai folosit ceva. chiar de 2 saptamani m-am tuns si eu exact la fel. nu nu imi place...