| Iasminuska a întrebat:

Sunt noua aici si aceasta e prima mea intrebare. Joia urmatoare merg in excursie la Timisoara cu ' Scoala Altfel ', si chiar nu am idee cu ce sa ma imbrac si cum sa imi fac parul(nu este foarte lung, cam pana la jumatatea umarului si e foarte cret). Sunt plinuta, in clasa a-5-a si sunt inalta. Aveti vreun sfat? Va multumesc foarte mult tuturor! Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

In primul rand uite-te la prognoza meteo. In al doilea rand e important sa fii comoda. Ia niste tenisi, eu zic ca e cam racoare pentru sandale sau balerini daca vrei sa fii mai chic. Niste pantaloni lungi, niste blugi mai trendy sau pantaloni colorati si in partea de sus cam orice tricou sau bluza, chiar si o camasa mai casual, dar fara plovere, maieuri sau chestii de club cu sclipici, decolteu etc. Sa nu uiti sa iti iei ceva deasupra, o geaca de piele sau un trenci ca vremea e capricioasa in martie.
Parului nu cred ca trebuie sa-i faci nimic special, o sa pierzi doar timp cu el dimineata. Mai bine il prinzi itnr-o coada inalta de cal, e trendy, comoda si rapida sau mai fain, iti pui un accesoriu de par, bentita, fundita etc.
Si daca porti gentute, nu uita sa ai una la tine, preferabil una medie, de tip postas, aceea care se poarta pe o parte.

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Ce excursie e aia intr-un oraslaughing? Eu stiam ca o excursie e aia cand mergi undeva la munte sau la iarba verde undeva departe de poluarea, aglomeratia si galagia din orase.

| missoriginal a răspuns:

Eu una deja mi-am planuit sa imi i`au pantaloni scurti cu vreo 2 cm sub genunchi pentru ca am picioare frumoase(scuza`mi modestia) si nu vreau fusta pentru ca nu vreau sa am grija ei si poate mai alergam, stam la iarba verde...
Un tricou mai lungut(nu am chef sa stau sa-l mai trag in jos sau eventual sa ma incomodeze) cu un umar gol(ador tricourile astea:X)
Sandalele vor fi fara toc pentru a ma simti comod si vor avea niste pietre frumoase pe ele sau niste tenisi, vad eu
Parul cred ca mi`l voi ondula putin si il voi lasa pe spate

Acum nu sper decat sa fie CALD