Întrebare recomandată | ralfy123 a întrebat:

tot imi ies niste cosuri pe partea laterala a fetei sub piele, durerose, care cand pun mana pe ele parca ma inteapa si se fac mari, iar apoi ies si inevitabil se sparge sau il sparg.
Problema e ca in urma lui imi raman pete vinete, si nu-mi mai trec. Cu ce as putea da sa-mi treaca mai repede?

Răspuns Câştigător
| ALE2000ALE a răspuns:

Cu siguranta iti vor trece cu Zyneryt! Mia recomandat si mie dermatologul...Este recomndat pentru. orice fel de bubite!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Consulta un dematolog, e cel mai sigur. Nu stiu de ce stai asa si te chiniu...

| JomelaMaya a răspuns:

Heii, am avut si eu o prietena care avea din alea. A incercat o multime de lucruri si nu a scapat de ele, cel mai bine e sa mergi la o farmacie, pana la urma asta a facut si ea si a reusit, a primit o tinctura cu care se dadea in fiecare seara din cate am inteles big grin.

| Deliiiia a răspuns:

Mergi la medicul dermatolog, care iti va da un tratament particularizat, in urma unor analize. Cicatricile pot disparea prin diverse tratamente.

| SashaSiAtat a răspuns:

Eu iti propun sa nu le mai strangi, chiar daca arata inestetic. Fa-le sa se retraga singure.
De la farmacie se pot cumpara pliculete de argila (pentru masca faciala) si iti faci cateo masca odata la cateva zile. Pliculetele sunt produse de Asla Vital (aproximativ 0, 80RON).
Sau varianta a doua e sa mergi la un dermatolog. happy

| FataUitarii a răspuns:

Eu as zice sa te duci la o farmacie, decat sa te chinui! (parerea mea)