| Didi_Diana_1997_eVix a întrebat:

vreau sa mă ajutați cu o chestie : ce ar trebui sa îmi pun în portfard (machiaje, creme etc.) pentru o tabără de o săptămână?
Dau funda la cea mai completa lista☺

Răspuns Câştigător
| Biu009 a răspuns:

Asta imi iau eu de obicei cand plec undeva:
Skincare: crema de fata, servetele demachiante, gel de curatare pentru fata
Machiaj: fondul de ten, buretel pentru fond de ten, pudra, bronzer, highlighter, un creion negru si unul maro de ochi, o paleta de farduri(depinde pe care am chef sa o iau), mascara, tus negru, fardul de sprancene, gelul de fixare pentru sprancene, 2-3 rujuri si creioane de buze.
Imi iau si cateva pensule: una de pudra, una de sprancene, una pentru bronzer, una pentru highlighter, vreo 2 pentru fardul de ochi.
Cam atat laughing Imi iau multe pentru ca port in fiecare zi un machiaj full-face.
Tu iti iei la tine machiajele de care crezi ca vei avea nevoie. big grin

1 răspuns:
| Roxannaa19 a răspuns:

Buna happy si eu ma pregatesc de tabara si pot sa iti spun ce imi iau eu la mine. Nu sunt adepta machiajului in general, dar imi iau o crema bb de la avon, pudra, fond de ten, rimel, poti sa iti iei farduri daca folosesti, un creion dermatograf, tus, un creion corector si ruj.