| Antonia154 a întrebat:

Salut, am parul ondulat si vreau foarte tare sa fie drept. ce pot sa ii fac? nu mai vreau sa il indrept cu placa.sad... FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai sexy ondulat. oh go on Fii multumita!

5 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Dupa ce-l speli, in timp ce se usuca poti sa-l tot perii pana se usuca drept.Sau.mai exista permanent drept(cicathinking nu stiu sigur.dar parca o prietena de-a mamei isi facuse) dar nu iti recomand.Strica parul si il arde mai ceva ca placa.oh go on

Pana la urma de ce-l vrei drept? Parul ondulat e superb.love struck

| Lexiiii a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Eu una dupa ce fac baie imi usuc parul cu feonul.Si sta drept, dupa il dai cu niste ulei de par, si sta drepta.La mine merge.big grin

| DeCe a răspuns:

Simplu, indreptare permanenta.

| Christal a răspuns:

Nu merita sa il faci foarte mult cu placa pentru ca intr o zi o sa realizezi ca l'ai ars rau de tot.si va trebui sa il tunzi. mergi la magazin si sunt anumite uleiuri/creme pentru indreptarea parului. gasesti sigur! mai de mult era si un sampon de la sunsilk care mentinea parul drept.dar acum nu mai exista

| Ruxi_5421 a răspuns:

Exista solutii, sampoane pentru indreptat parul. E f posibil sa gasesti o anumita crema numita Stirell, care lasata 10-15 minute pe par il indreapta. Si in privinta placii, imi intind parul de cativa ani cu placa si nu mi l-a deteriorat deloc. totusi, trebuie sa ai o placa profesionalahappy succes!